top of page

Порушення менструального циклу


Менструальний цикл у жінок - це періодичний процес, який відбувається в їх репродуктивній системі, що регулюється гормонами. Цей процес включає в себе ряд фізіологічних змін, що відбуваються у вагінальному та матковому тракті з метою підготовки до можливої вагітності.

Зазвичай, менструальний цикл триває від 21 до 35 днів, при цьому кровотік (менструація) може тривати від 2 до 7 днів. Процес розпочинається з дня початку менструації, який вважається першим днем нового циклу. Під час першої половини циклу в яєчниках формується яйцеклітина, а гормони підтримують та підготовлюють лоно для можливої вагітності. Після середини циклу, якщо не відбувається запліднення, рівень гормонів змінюється, що призводить до відшарування ендометрію (внутрішнього шару матки) та початку менструації.


Причини порушення менструального циклу.

Існує безліч причин порушення менструального циклу у жінок. Деякі з них можуть бути пов'язані зі здоров'ям, харчуванням, рівнем стресу, змінами ваги та іншими факторами.


Найбільш поширені причини порушення менструального циклу:

👉Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) - це стан, при якому у жінок утворюються кістозні сумки на яєчниках, що можуть призвести до збільшення рівня чоловічих гормонів та порушення менструального циклу.

👉Надмірна вага або недостатня вага - нерегулярний цикл може бути пов'язаний з нерівномірним або недостатнім харчуванням, що впливає на рівень гормонів в організмі.

👉Стрес - підвищений рівень стресу може впливати на гормональний баланс та спричиняти порушення менструального циклу.

👉Різкі зміни у фізичному навантаженні - перевантаження або недостаток фізичної активності можуть призвести до зміни гормонального балансу та порушення менструального циклу.

👉Застосування контрацептивів (контрацептиви екстреної дії – похідні левоноргестрелу) або лікування гормонами ( похідні гормонів, які виробляються корою наднирників) може призвести до порушення менструального циклу під час періоду адаптації організму до цих змін.

👉Хвороби, такі як цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпертиреоз та інші - ці хвороби можуть впливати на рівень гормонів та спричиняти порушення менструального циклу.

👉Порушення менструального циклу можуть бути наслідком фізіологічних, психологічних, гормональних або інших проблем.


Що робити у випадку порушення менструального циклу?


Якщо у вас виникають порушення менструального циклу, перш за все, вам необхідно звернутися до лікаря-гінеколога. Лікар проведе діагностику та визначить причину порушення циклу.

Залежно від причини, лікар може запропонувати такі методи лікування:

Корекція харчування - якщо порушення циклу пов'язане зі змінами у ваговій категорії, лікар може запропонувати вам змінити харчування та підібрати раціон, який сприятиме відновленню циклу.

Ліки - лікар може призначити ліки, які допоможуть відновити гормональний баланс в організмі.

Корекція фізичної активності - якщо порушення циклу пов'язане зі змінами у фізичному навантаженні, лікар може запропонувати вам змінити режим навантаження та підібрати оптимальний режим для вашого організму.

Лікування захворювань - якщо причина порушення циклу пов'язана зі захворюваннями, лікар буде лікувати саме захворювання.

Підтримуюча терапія - в деяких випадках лікар може призначити підтримуючу терапію, яка допоможе відновити менструальний цикл та зберегти його регулярність.

Пам'ятайте, що відновлення регулярного менструального циклу може зайняти деякий час, і важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря для досягнення позитивного результату.

Якщо у Вас є порушення менструального циклу - первинно Ви можете звернутися до сімейного лікаря. Сімейний лікар запідозрить причину порушення та вчасно направить при потребі до гінеколога.

Для запису до сімейного лікаря в клініці Медична Зірка залишайте заявку.23 перегляди0 коментарів

Commentaires

Noté 0 étoile sur 5.
Pas encore de note

Ajouter une note
bottom of page