top of page

Лікування варикозу


Сімейний лікар Медичної Зірки - Антонченко Олеся Ігорівна розповідає про лікування варикозу.

Загальні рекомендації:

  1. Уникати тривалого перебування в положенні стоячи і положенні сидячи з ногами, зігнутими під прямим кутом у колінних і кульшових суглобах;

  2. Уникати перегрівання та засмагання;

  3. Кількахвилинна ходьба або активні вправи для кінцівок в осіб, які довго сидять;

  4. Регулярний активний руховий відпочинок (прогулянки, джоггінг, велопрогулянки, плавання);

  5. Регулярний відпочинок лежачи з положенням нижніх кінцівок вище рівня серця .

Компресійне лікування: єдиний метод, що може уповільнити розвиток ХВН, застосовується також профілактично: компресійні пов’язки (у хворих з венозними виразками), компресійні панчохи або гольфи (підібрані індивідуально кваліфікованим персоналом для ненабряклої кінцівки). Протипоказання: гострі запальні процеси шкіри і підшкірної клітковини, захворювання шкіри з ексудацією, запущена серцева недостатність, погано контрольована артеріальна гіпертензія, деформації кінцівки, що унеможливлюють адекватну компресію, артрити нижніх кінцівок.

Фармакологічне лікування: допоміжне (не замінює компресійного лікування). За призначенням фармакологічного лікування доцільно звернутися до лікаря.

Хірургічне лікування:

Показання: запущені симптоми ХВН, ускладнення варикозу (запалення, перфорація, кровотечі, трофічні зміни шкіри, венозні виразки), з косметичною метою.

Методи: видалення варикозно розширених вен методом стріпінгу, операція з приводу недостатності перфорантних вен відкритим методом (Лінтона), малоінвазивні методи (мікрофлебектомія, кріохірургія, операції з використанням лазера), лазерна абляція варикозно розширених вен, радіочастотна термоабляція, термоабляція з застосуванням водяної пари, склеротерапія (облітерація вен шляхом введення препарату, що спричиняє заростання їхнього просвіту).

Для запису до сімейного лікаря в клініці Медична Зірка залишайте заявку.
61 перегляд0 коментарів

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page